Har du några frågor?

Vi berättar gärna mer hur vi kan hjälpa dig, låt oss kontakta dig.






Vi använder cookies för att spara viss information. När du använder Dicoms hemsida godkänner du detta.

Jag accepterar

Dicom Ledningsgrupp

VD

Claes Willén
08 – 692 92 52
claes@dicom.se

Bakgrund:
Civilingenjör, KTH
Född 1963 och en av grundarna till Dicom.
Har arbetat som CIO på Cision med ansvar för Norden och England.

Ekonomichef

Pontus Sandqvist
08 – 692 92 09
pontus@dicom.se

Bakgrund:
Redovisningsekonom.
Född 1981 och började på Dicom 2001 som ekonomichef.

Konsultchef

Eric Rudblom
08 – 692 92 48
eric.rudblom@dicom.se

Bakgrund:
Högskoleingenjör, KTH
Född 1973 och arbetat på Dicom sedan 2000 då Eric började som konsult.

Operativ Chef Göteborg

Karl Nilja
08 – 692 92 18
karl.nilja@dicom.se

Bakgrund:
Ledarskapsutbildning vid Halmstad Universitet.
Född 1983 och har arbetat på Dicom sedan 2012 då Karl började som säljare och kundansvarig.

Säljchef Stockholm

Andreas Åberg
08 – 692 92 27
andreas@dicom.se

Bakgrund:
Född 1976 och har arbetat på Dicom sedan 2000 då Andreas började som konsult.

Hostingchef

Mathias Steen
08 – 692 92 04
mathias.steen@dicom.se

Bakgrund:
Högskoleingenjör, KTH
Född 1991 och har arbetat på Dicom sedan 2013 då Mathias började som infrastrukturspecialist.

Säkerhetschef

Johan Windahl
08 – 692 92 32
johan.windahl@dicom.se

Bakgrund:
Teknikutbildning i botten.
Född 1984 och arbetat på Dicom sedan 2010 då Johan började som infrastrukturspecialist.
Flera djupa certifieringar inom Microsoft, Cisco, vmware.